NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg
Respektujte duševní vlastnictví www.jesterka3.webgarden-má výhradní práva k nakládání s dílem....
Děti si mohou přinést helmy na lyžování (použijeme při hře na kosmonauty)
Návrhy činností
Ranní činnosti:Děti budou mít k dispozici koutek pošťácký (obálky, opravdové známky, razítka, balíky,…), krejčovský (vypichování do polystyrenu dle předkreslené linie), kancelářský (psací stroj), policejní (policejní uniforma, zastavovací terč,…), dopravní (jízdenky, kleště pro výpravčího,…), doktorský (dětské doktorské nástroje, obvazy,…), dílna (opravdová kladívka, hřebíky, smirkový papír, dětské nářadí,…), kadeřnický a kosmetický salón. Elektronické pracovní listy-jaké produkty vyrobí pekař a jaké řezník, Co ke své práci potřebuje truhlář a co švadlena, Pokrývky hlavy jednotlivých povolání, Není malíř jako malíř, Dům má problémy-které povolání dokáže konkrétní problém vyřešit, Dej do ruky človíčkovi správný pracovní nástroj, Názvy obchodů, Co potřebuje automechanik, Nesmyslov-hledej nesmysly „V nákupním centru“ , „U zvěrolékaře“ a „V nemocnici“(zdroj-časopis Sluníčko), Spojovačka 1-10 kominík a zedník, Najdi komu co patří-nářadí k povolání, Bludiště-hasiči, Vybarvovačka-vybarvi jen označená pole a objevíš jeden druh povolání. VV+PČ-ve vesmíru jsem kosmonautem ve skafandru-na černý papír si děti nalepí svou tvář, kterou opatří helmou skafandru, kolem nalepí vlastnoručně namalovanou a vystřiženou vesmírnou loď, planetu-barvy s pěnou do koupele-napění se brčkem a do vzniklých barevných bublin se otiskne papír-barvy se střídají a obtiskují na stejné místo papíru-vznikne tak nádherně barevná planeta…. Práce s knihou-leporela k tématu-rozšiřování slovní zásoby převážně u těch nejmenších dětí
PONDĚLÍ: Pondělí Velikonoční
ÚTERÝ:
Rozhovor o tom, co jste zažili o Velikonocích. Docházka-každé dítko si vybere jeden z obrázků postavy vykonávající nějaké povolání, které jsou rozvěšeny po třídě a zkusí ho pojmenovat. Proč lidé chodí do práce? Co by se stalo, kdyby nikdo do práce nechodil?
Báseň Král a Lenoši V jedné zemi moudrý král, všem lenochům přikázal:
„Budete mít na práci dělat sochy v paláci!“ Měli z toho legraci. „Copak je to za práci?“
Chvíli stáli bez hnutí, někoho to kýchat nutí. Někoho zas na tváři štípou mouchy, komáři.
Někoho zas svědí hlava, je to práce namáhavá! Král okřikl lenochy:„Copak jste to za sochy?

“Už jste se mi pohnuli. Stůjte jako ze žuly!“„Pane králi, dělat sochy není ani pro lenochy.
Máme žízeň, máme hlad, raděj půjdem pracovat!“

PH-na sochy-s kytarovým doprovodem hrajeme písničku z pohádky Princové jsou na draka-Dělání, dělání…děti tančí po třídě-jakmile hudba přestane hrát, děti ze sebe musejí udělat sochy-p. učitelky je šimrají pírkem, lehce štípnou jako komáři, zafouká prudký vítr (plastová podložka zvíří vzduch), plesknutí dlaněmi před očima,…Kdo se pohne, lehne si jak lenoch. Učitelky mohou mít na hlavě koruny jakožto králové.
Bez práce nejsou koláče-budeme péct opravdové koláče-před tím může následovat vzájemná masáž dětí ve dvojici, či hromadná-děti sedí v kruhu zády za sebou-na zádech kamaráda ztvárňujeme postup výroby těsta.
STŘEDA:
Povolání z blízka-docházka-osvětlovači-jedno dítě drží baterku a když uslyší jméno svého kamaráda, posvítí na něj, ten řekne „Zde“ a baterku si předají,… Najdi postavu, která vykonává povolání-děti na zemi postupně hledají povolání, které jim bylo určeno. Píseň: „Chcete-li pilné lidi znát:“ Čím by jsi chtěl být? (Ráno budeme vyrábět sebe samého ve vesmíru) Výcvik na kosmonauta-ukázka skafandru PC-centrifuga-točící židle-děti připoutány jako v opravdové kosmické lodi pásem (pásek od kalhot) na hlavě mají kus skafandru (helma na lyžování), jak je těžké ve vesmíru manipulovat s předměty v neforemných rukavicích-(děti mohou mít kolem pasu gumu, kterou drží za druhý konec p. učitelka, na rukou mají velké pracovní rukavice a mají za úkol, dostat se přes hromadu molitánků přes napjatou gumu a přinést nějaký drobný předmět zpět do kosmické lodi. Dalo by se to ztížit tím, že by před sebou měli nějaké podlézací a přelézací překážky a s kosmickou lodí by byly spoutány lanem-vrátit se musí vrátit stejnou cestou, aby se jim lano nikde nezamuchlalo.) Opičí dráha.
ČTVRTEK:
Nářadí k práci potřebné-docházka-instalatéři-děti mají kelímky-paní učitelka má svůj kelímek naplněný vodou-poptá se, zda-li je dnes ve školce-jméno a přelije mu opatrně obsah svého kelímku do jeho, ten pokračuje dál ve štafetě, dle toho, čí jméno slyší. Děti sedí vedle sebe okolo třídy na zemi-uprostřed jsou na zemi obrázky předmětů, které potřebují různá povolání-paní učitelka se ptá, co ke své práci potřebuje to či ono povolání a zvedne dva obrázky značek dětí. Ty se snaží co nejrychleji nalézt nějaký správný předmět. Přebíhaná-přeběhni k předmětu, který potřebuje lékař, uklízečka, hasič, policista,…Stěhováci-na jednom konci třídy předměty z různých pokojů (obýváku, ložnice, koupelny, dětského pokoje, kuchyně,…) p. uč. „zavelí“ stěhovákům, který pokoj je třeba právě odstěhovat do nového domu-děti musí naložit do tatrovky jen ty předměty, které patří do určené místnosti.
PÁTEK:
Docházka-PPT-povolání-každé dítko zkusí pojmenovat povolání, které vidí na plátně. Povolání v hádankách. Číšníci-dej na talíř-ovoce či zeleninu,…(plastové věci z kuchyňky, nebo opravdové vařené vejce-dětem se dá říct, že je syrové…) a projdi nějaký úsek s překážkami. VV-čím bych chtěl být.
Fotografie budou doplněny po proběhném  tématu

 
Práce s knihou

Práce s knihou

Leporela k tématu-rozšiřování slovní zásoby převážně u těch nejmenších
Kancelář

Kancelář

Děti mají k dispozici psací stroj
Pošta

Pošta

Děti mají k dispozici opravdové dopisní známky, poštovní složenky,...
Stěhováci

Stěhováci

Kosmonauti

Kosmonauti

Opraváři

Opraváři

Zatloukání hřebíků
Výcvik kosmonau

Výcvik kosmonau

Opičí dráha
Centrifuga

Centrifuga

Výcvik na kosmonauta
Meteority

Meteority

Po centrifuze honem pro meteorit určité barvy
Bublinová plane

Bublinová plane

Planeta bublinová
Švadleny

Švadleny

15.05.2014 16:32:07
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one