NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg
Návrhy činností
Ranní činnosti:Kódovací karta-pomocí výřezu okýnka nalezni správnou kombinaci obrázku. Obrázkové sudoku-sestav planety tak, aby se v řádku a sloupci neopakovala stejná. Odpočítávání startu-doplň správně pořadí čísel. Grafomotorika-vyplň raketu různými čárami a klikyháky dle předlohy, obkresli kosmonauta, obkresli čísla na raketách. Vesmírné obrázky-počet x číslo. Vesmírné obrázky-nejmenší, větší, největší.  Spojovačka 1-10 vesmírný obrázek. 3D kniha o vesmíru+3D brýle. Raketa-hledej rozdíly. Můžeš si vyrobit svůj vesmírný obrázek (k dispozici černé papíry a černobílé planety). Planeta-malování kuličkou na papír, který  je umístěný na dně misky-pomocí naklánění misky do různých směrů, rozkutálí děti kuličku, která roztahuje barvu do všech stran papíru. Kdo dříve nasbírá mince, nebo jiné předměty v rukavicích. VV+PČ-UFO-ze starého CD, půlky polystyrenové koule, si vyrobí létající talíř.
PONDĚLÍ: Pozměníme si na celý týden písničku Dobrý den: „Dobrý den, dobrý den, dnes ze školky vylítnem! Dobrý den, dobrý den, do rakety nasednem. Do vesmíru poletíme, nové hvězdy objevíme. Dobrý den dobrý den, dneska máme nový den (kdo se koukne z okna ven, kolik astronautů/dětí přišlo sem). Co je to vesmír-PPT prezentace k tématu (planety, a jiná tělesa, ze života kosmonautů, jak pozorujeme vesmír ze Země). Děti si vyzkouší dívat se do imitace vesmírného teleskopu, kde budou moci pozorovat některá souhvězdí. Výcvik kosmonautů-švédská bedna, lavičky, létání v dece, centrifuga (točící židle), koulení medicimbálů,…
ÚTERÝ: Prošli jsme výcvikem kosmonautů, nyní je čas obléknout skafandr-docházka-promítáme dětem fotomontáž-jejich tváře ve skafandru. P. učitelky se obléknou do bílých kombinéz a třpytivých gumáků, na hlavy si nasadí helmy, na ruce nasadí velké rukavice-a ukážou dětem, jak to vypadá na ISS (video), jak jedí, spí,… Děti si vyzkouší jíst kosmickou stravu z pytlíků. Píseň „Naše Země kulatá“ Pozdrav slunci-báseň s pohybem. Cvičení na míčích (planetách) s hudbou k tématu. PH-probíháná mezi meteority-využijeme míčů-děti je kutálejí z jedné strany třídy na duhou a jednotlivci se mezi nimi snaží probíhat, aby se jich nedotkly. 
STŘEDA: Hvězdná docházka-na černém plechu rozsypané třpytky (jako hvězdy) děti do nich prstem mohou napsat své počáteční písmeno (nebo jen čáru, že tu jsou). Padá hvězda-něco si přej (svítící hvězdičková koule-každé dítko si jí zkusí hodit z velké výšky v přítmí MŠ).  Je to hvězda?-ne to je jen v pohádkách hvězdička-ukázka meteoritu a ochr. atm. země. PH-„Na spadlé hvězdičky“-děti přebíhají z jednoho konce třídy na druhý a snaží se umístit hvězdičky na správné místo. Vesmír je veliký, jsme v něm sami? To nikdo neví-lidé si vymysleli spoustu podob-motivační taneček pro příští den s písní „Kosmické disco“
 
ČTVRTEK:Mimozemšťan-kdo uslyší své jméno, zkusí si hodit létajícím talířem. Kosmické disco na zahřátí. PH-přebíhaná mezi různými planetami s různými vymyšlenými civilizacemi (jednoocí, víceocí, chapadlovci, beznozí, anténkoví, roboti,…). PH-„Nedotkni se mimozemšťana“-pomocí kolíčků, kterými uchopí mimozemšťana, ho zkusí dopravit na správnou planetu (barvy+char. znaky).
PÁTEK: Přijede k nám mobilní planetárium-
http://www.mobilniplanetarium.cz/
Sluneční sousta

Sluneční sousta

Vesmírné boty

Vesmírné boty

Různé PL

Různé PL

Uvítací píseň

Uvítací píseň

Vesmírné objevy

Vesmírné objevy

Taková vesmírná "Hrabárna"
Bezpečné UFO

Bezpečné UFO

létající talíře do místnosti
Přebíhaná

Přebíhaná

mezi různými planetami-jednoocí, chapadlovci, roboti,...
Dalekohled

Dalekohled

na hvězdy
Vesmír-vytvoř

Vesmír-vytvoř

si svůj vesmír
3D kniha

3D kniha

o vesmíru
Malování kuličk

Malování kuličk

malování kuličkou-planeta
Planeta

Planeta

namalovaná pomocí kuličky na dně hrnce
Cvič s planetou

Cvič s planetou

Skafandr

Skafandr

Vesmírná strava

Vesmírná strava

03.03.2015 13:09:59
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one