NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg

Halloween po česku-nebojím se vlka nic

Respektujte duševní vlastnictví www.jesterka3.webgarden-má výhradní práva k nakládání s dílem....
Kompetence činnostní a občanské: dokáže rozpoznat a využívat vlastní silné stránky, poznávat svoje slabé stránky.
Kompetence k učení: získanou zkušenost uplatňuje v praktických situacích a v dalším učení.
Ranní činnosti: identifikace počtu s číslem-různé varianty-mladší 1-5, starší 1-9, cesta duchů-pomocí dvou magnetků (na vrchním je přilepený duch) a plastové podložky na které je namalovaná klikatá cesta-dostat ducha od startu k cíli, halloweenské omalovánky, poslech písniček o strašidlech při volných hrách, doplň co do řady obrázků logicky patří, vyzdob si svou strašidelnou dýni-děti si samy vyberou vhodné oči, nos, pusu, vlasy-práce s lepidlem a nůžkami,…
PONDĚLÍ:
Namaluj to, čeho se nejvíc bojíš-toto bude prvotní činnost, abychom zjistili, z čeho mají děti strach. Kdybychom se o tom nějak nejdříve bavili, jistě by se mnohé z dětí opičilo po ostatních a namalovaný strach by nebyl jejich. Poté si sedneme do kroužku a budeme si o malůvkách povídat. Strašidla neexistují jen v pohádkách-ale existují jiné hrozby, kterých bychom se měli obávat-cizí lidé, silniční provoz, neumyté ruce, v lese, připoután v autě, bez helmy nesednu na kolo,… PH-Jako na slepou bábu-dítě je v prostěradle nebo v bílém povlaku na polštář"Kdo je tam? Duch je tam! Co tam dělá? Kaši vaří! Čím ji mastí? Kolomazí! A čím ji jí? Lopatou.. a má kapuci bělavou!"
Oslava narozenin Kubíka
ÚTERÝ:ST- plavání Třebíč. ML-Výroba škrabošky na oči. Na pravdu-opakování z min. dne-budu se bát-čerta, jízdy bez helmy, vodníka, plavání bez rukávků bez dozoru dospěláka,….děti zvedají obrázky smajlíků nebo zkrátka říkají ANO x NE,  PH-chodí bubák okolo, nedívej se na něho. Nebo opakování-u malých dětí je to „matka moudrosti“-Jako na slepou bábu-dítě je v prostěradle nebo v bílém povlaku na polštář"Kdo je tam? Duch je tam! Co tam dělá? Kaši vaří! Čím ji mastí? Kolomazí! A čím ji jí? Lopatou.. a má kapuci bělavou!"  Na schovávanou ve školce.
STŘEDA:
Prvotní  motivace-znáte pohádku o duchovi jménem Casper?Nebo Káťa a Škubánek-Duch –jak vypadá? Dnes nás přivítají malí duchové ze strašidelné školičky-docházka-děti  jmenované mají mezi duchy vyrobenými z igelitového pytlíku, najít ducha-usměvavého, miminko, ustrašeného, se třemi zuby v puse, zamilovaného, spícího s krásným snem, s bolavým zubem, nevychovaného-vyplazujícího jazyk, spícího se škaredým snem, s rýmou, uplakaného, ducha z Číny, indiána, zpěvavého, parádivého, drkotajícího zuby, pirát, šašek, kuřák, s knírem, s brýlemi, vousáče.
Strašidelná školička. Děti využijí svá prostěradla, která mají na lehátka. Společný tanec (cvičení) při písničce Ať žijí duchové-V naší rujně straší či z alba Bubušou 1-Čarokrásně strašidelná noc. Jak dělá strašidlo? (Bu,bu…) Jdeme po školce a učíme se dělat bububu-rytmus každé dítě pomocí dvou kostek+pochod- Bu Bu Bu Bu- buchtička, bu bu bu bu budík, Bubmbrdlíček, bunda, Budulínek, bublina, bubínek, buráky, budova, buk, bubák. Hádaly se strašidla na hradě-děti postaví z molitánků zeď hradu-duchové-ti kteří mají různé výrazy obličeje-létají z jedné strany zdi na druhou-děti si je přehazují v časovém limitu mezi sebou-na které straně hradní zdi jich zůstane nejméně?
ČTVRTEK:
Píseň Strašidýlko Emílek s kytarovým doprovodem+Orfovy nástroje. ST-Duchové prolétají pod stolem, nad stolem, okolo židle, přes lavičku, vpravo kolem stolu, vlevo kolem stolu k červenému, žlutému,…kuželu…drží v ruce pytlíkové duchy z předešlého dne. 3 identické puzzle-tři družstva-kdo sestaví nejrychleji to své. Nasávání netopýrů-dětí mají brčko a snaží se jím nasát papírové netopýry a přenést je z bodu A do bodu B. ML-Shazování strašidelných kuželek-pytlíkoví duchové létají vzduchem a snaží se skolit k zemi co nejvíce „kuželek“ (věž vystavěná z bílých roliček toaletního papíru na kterém jsou namalované oči a pusa-podoba ducha).  Chytni létajícího ducha-postřeh-p. uč. má ducha zavěšeného na provázku přes kladku-taháním za šňůrku duch vzlétne výš a dítě na něj již nedosáhne. Namotávaná-také přes kladku-kterému dítku se podaří dříve dostat ducha do vzduchu.
PÁTEK:
Strašidelné zvuky-není třeba se jich bát-děti poslouchají zvuky z CD „Michal doma s mámou“-tikot hodin, vlci, vrzající dveře, chrápání, komár, vichřice, sova, bouřka-děti ukazují na obrázky zvuků, třeba světlem z baterky. Opak písně: Strašidýlko Emílek
Strašidelná kuchyně. Výroba prstů k jídlu-tlustá slaná tyčinka namočená v čokoládě, jako nehet je použita mandle. Duchové-dlouhé piškoty namočené v bílé polevě, oči jsou na kolečka nakrájené pendreky, mafiny jako duchové…
Věnec

Věnec

Halloween věnec
Cesta duchů

Cesta duchů

Magnetka 2 ks, plastová podložka
Cesta duchů

Cesta duchů

Cesta duchů v praxi
Čeho se bojím

Čeho se bojím

Bojím se chodit mezi skalami, kresba na dané téma
Děláme bubáky

Děláme bubáky

Baterka, přítmí
Duchové

Duchové

Sníh z bílků
Duchové

Duchové

Z pytlíků, každý z nich má jiný výraz v obličeji
Strašidelné dob

Strašidelné dob

Strašidelné dobroty
Duchové létají

Duchové létají

Namotávání duchů na klacík
Mafin jako duch

Mafin jako duch

Mafin ke svačině jako duch
Hra na duchy

Hra na duchy

Prostěradla
Puzzle

Puzzle

Halloween puzzle, zdroj: http://www.detskestranky.cz/
Kdo bude rychle

Kdo bude rychle

Kdo rychleji poskládá puzzle, 3 barevné varianty
Detail puzzle

Detail puzzle

Zdroj: http://www.detskestranky.cz/
Netopýři

Netopýři

Přelétávající netopýři-pomocí kolíčků z jednoho místa na druhé
Netopýři

Netopýři

Lexikon strašid

Lexikon strašid

Lexikon strašidel-práce s knihou
Práce s knihou

Práce s knihou

Lexikon strašidel
Kuželky

Kuželky

Kuželky duchů, toaletní papír
Bubáci

Bubáci

Masky z papíru
Magnetické

Magnetické

Magnetické strašidlo
09.02.2014 15:08:37
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one