NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg
Respektujte duševní vlastnictví www.jesterka3.webgarden-má výhradní práva k nakládání s dílem....
PONDĚLÍ:Ranní činnosti: Kamarádské srdíčko-práce s nůžkami, barevným papírem, tempery. Dopolední činnosti: Píseň s pohybem“Když jsi kamarád“-seznámení se Orf. nástroji-děti si v kruhu budou nástroje po směru hodinových ručiček vyměňovat. Židličkovaná s písní „Koala jde do školky“-od Majdy z kouzelné školky. Píseň „Dobrý den“-po Lipnicku upravená. Minulý týden byl ve školce krtek-Krtek měl své kalhotky s kapsami-ukázka obrázku z knížky…-Když do kapsy ruku dám, vždycky něco nahledám. Ať jsem kluk anebo holka, kapsa na šatech anebo v šortkách …Schováním si tam, co mám rád, kapsa je můj kamarád-děti z klokaních kapes p. učitelek postupně vytahují různé malé hračky-před vytažením se snaží poznat, co by to mohlo být. Pak společně vymyslíme slovo nadřazené-Hračky-se kterými budeme celý týden prožívat.
ÚTERÝ: Nejstarší a prostřední děti-plavání. Nejmenší děti si zkusí postavit co největší komín z kostek-třeba při docházce-každé dítko má k dispozici 3-4 kostky-p. učitelka si k sobě postupně volá jednotlivé děti-nejdříve jménem, pak značkou, příjmením,…děti postupně vrství kostky do vysokého komínu dokud nespadne. PH-seznámení se s pravidly a praktické provedení nejzákladnějších her, které ve školce hrajeme, úměrné jejich věku (např. rybičky, rybičky, lovte se!, Zajíček ve své jamce. Kolo, kolo mlýnský, plyšový kocourek honí v kruhu plyšovou myšičku….)VV-Kamarádské srdíčko-viz. pondělí.
STŘEDA: Ranní činnosti: PL-nejstarší-počty slabik v názvu hraček. –mladší-která hračka na hřiště nepatří, směry kutálení míčů.-nejmenší-vkládání tvarů do vkládačky.
Dopolední činnosti:Docházka-každé dítko má obrázek jedné hračky a zkusí k ní najít stejnou dvojici (obměna-najít fyzicky tuto hračku na koberci ve třídě). Vycvičíme si slabiky jednotlivých obrázků. Hra-děti sedí vedle sebe ve dvou protilehlých stranách třídy v řadě-uprostřed jsou obrázky hraček-p. uč. vyzve vždy dva kamarády, aby se připravili a ukáže jim obrázek hračky-děti se jej snaží co nejrychleji najít. Místo obrázku se dá říci název. Obměna, děti jsou ve dvou družstvech na jedné straně třídy-p. učitelka jim ukáže obrázek hračky a ten samý identický se děti snaží doběhnout najít na druhé straně třídy. Dá se využít hraček a kartiček k tomu, že je necháme uprostřed třídy rozložené-děti kolem nich běhají či tančí a uč. se ptá, zda-li jsme dnes při našich hrách měli tu či onu hračku-děti vzpomínají-zda-li mezi obrázky byla právě vyřčená hračka-pokud ano-zastaví se a sednou si, pokud ne, běží, tancují dál-hračky uprostřed třídy jim jsou nápomocny. 
ČTVRTEK:Ranní činnosti: Přiřaď ke stínům správný barevný obrázek značky.  Dopolední činnosti: báseň „Kluci a holky“ Docházka-kdo je tu, poslouchá, kterou barvu čtverce (kostky) si má vzít a přiřadí jí k obrázku kluka či holky-dle toho ke kterému pohlaví se řadí-který „komín“ bude větší (vyšší v případě kostek), toliko holek či kluků tu dnes je víc. Barvy a hračky-Píseň „Barevná hračička“- Ta zelená hračička, jak na louce travička, tu zelenou hračičku, já měl tuze rád. Ta červená hračička,jako zralá jablíčka, tu červenou hračičku, já měl tuze rád. A ta modrá hračička,jako v řece vodička, tuhle modrou hračičku já měl tuze rád. A ta žlutá hračička, jak paprsek sluníčka,tuhle žlutou hračičku, já měl tuze rád. A ta bílá hračička, jak ze sněhu kulička,tuhle bílou hračičku, já měl tuze rád. A ta hnědá hračička,jak medvědí tlapička,tuhle hnědou hračičku, já měl tuze rád. Ta růžová hračička, jak malinková zmrzlinka,tu růžovou hračičku, já měl tuze rád. Ta oranžová hračička, jak pomeranče kůrčička, tu oranžovou hračičku, já měl tuze rád. A ta černá hračička, jak krtečka kůžička, tuhle černou hračičku, já měl tuze rád!-Děti tancují po třídě a až dozní jedna z barevných slok, zkusí  najít ve třídě hračku této barvy. PS-Krtek ztratil hračičku, jakou měla barvičku-ve třídě rozvěšeny obrázky různě barevných hraček, děti se po vyřčení barvy p. učitelkou,  snaží na obrázek s danou barvou sáhnout.
 
PÁTEK: Pečeme kamarádské perníčky-děti válí perníkové těsto a vykrajují panáčky. Docházka: Motivace-nějací nezbedníci se nechovali správně k těmto hračkám, podívejte se, co se jim stalo! Na koberci jsou vystřižené obrázky hraček-každé něco chybí (viz. foto pod článkem)- když uslyšíš své jméno, zkusíš ve třídě najít chybějící kousek hračky a „oprav jí.“ Opakujeme školková pravidla týkající se hraček (netaháme se o hračky, nešlapeme na hračky, každá hračka má své místo, nebouráme kamarádům jejich stavby,…) –děti zvedají Smajlíky (úsměv x mračící), při situačním dramatickém znázornění různých situací, které hrají p. učitelky.  Zdobení kamarádských perníčků. Já bych Tě "láskou sněd!" :-)-důležitost kamarádství, shrnutí celého tématického bloku-jak důležitá jsou pravidla, se kterými jsme se průběžně seznamovali po dobu 3 týdnů...

Další činnosti: Poznej hračku podle zvuku který vydává, která hračka zmizela (hračky přykryté pod plachtou, na chvíli je odhalíme, aby si je měly děti možnost zapamatovat,...jednu odstraníme,...)

 
Kamarádské srdc

Kamarádské srdc

kamarádské srdíčko-Tempera-naďubkovat na bílý papír a ten potom přeložit a uhladit....
PL-směr,..

PL-směr,..

Co na hřiště nepatří a směrová orientace míče
Slabiky hračky

Slabiky hračky

Rozbité hračky

Rozbité hračky

Kamarádské pern

Kamarádské pern

Kamarádské perníky
Stíny hraček

Stíny hraček

www.lessonsense.com-upraveno pro vlastní potřebu
Stíny hraček

Stíny hraček

Najdi hračku z

Najdi hračku z

...z obrázku i fyzicky
Rozbité hračky

Rozbité hračky

poskládej-oprav je +pravidla zacházení s hračkami
19.09.2014 17:16:40
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one