NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg
Respektujte duševní vlastnictví www.jesterka3.webgarden-má výhradní práva k nakládání s dílem....
Kompetence k řešení problémů: řeší problémy na které stačí, známé opakující se situace se snaží řešit samostatně, náročnější s podporou dospělého.
Kompetence komunikativní: dokáže se vyjadřovat a sdělovat své prožitky, pocity a nálady různými prostředky ( řečovými, výtvarnými, hudebními…).
 
Ranní činnosti: Hledej rozdíly-obrázek Ježek v lese, Spojovačka 1-10 veverka, sova, Dokresli zrcadlově správně, Co do řady obrázků nepatří, Lesní abeceda-na jaké písmenko začíná…+identifikace s písmenem, Počty oříšků pro veverku-práce s lepidlem,  Grafomotorika-obtahování předznačených linií-žalud, veverka, kaštanový list, Podzimní, lesní omalovánky. Poznáš přírodniny z lesa podle hmatu a sluchu?...Písničky k tématu: Hajný je lesa pán-Ať žijí duchové, Datel-Svěrák, Uhlíř, Dravci-Uhlíř, Svěrák, Mám ráda tu cestu lesní-Helena Vondráčková, Mravenčí ukolébavka-Svěrák, Uhlíř, Mravenec jde trávou-Svěrák, Uhlíř, Na tý louce zelený-lidová, Běží liška k Táboru-lidová, Poláma se mraveneček-Maxim Turbulenc, Přátelé zeleného údolí-znělka ze stejnojmeného seriálu, Skákal pes-lidová, Straka-Uhlíř, Svěrák, Tam kde v noci jasně svití světlušky-Znělka z včelých medvídků, Trpasličí svatba-Rangers, Stromy-Uhlíř, Svěrák, Už troubějí-lidová, Veverka-
https://www.youtube.com/watch?v=inD8g8dGCYI, Zajíc na bobku-Svěrák, Uhlíř, Zvíře žije v díře-Majda z kouzelné školky, 
PONDĚLÍ:
Celodopolední vycházka do lesa. TV-chůze v náročnějším terénu. Děti budou poslouchat zvuky lesa-vesměs uslyšíme šumění stromů a ptáky. Ptáci-jaký pták vydává tento zvuk-kuku, vrků, kokodák, hudry hudry, čimčarára, krákrá, gagaga, trrrrrr, huuuu, klapyklap+ přebíhaná mezi obrázky ptáků, pozorovat rostliny, stromy, keře, houby, popř. zvířátka (mravence, kůrovce…). Budeme sbírat různé lesní přírodniny do společného košíku a potom si o nich něco v dalším týdnu řekneme. Zahrajeme si hru-Zkus projít tiše lesem (je to těžké-pod nohama praskají klacíky, křupe jehličí…)
Zazpíváme si písničky o lese a budeme hrát na přírodní nástroje-klacíky, o sebe šiškami,….
ÚTERÝ:
Starší děti plavání. Ostatní -Když medvěd zadupe v lese (děti mohou dupat), kdekdo se bojí a třese. Kdekdo se třese a bojí- (i šišky, i hříbky, i šípky, i mechy, i klacky) -i voňavé chvojí-http://www.predskolaci.cz/?p=1910 postupně se přidávají do kom. kruhu ostatní děti, které drží určitý předmět. Na mravenečky-po zemi se různě klikatí lano. Děti po něm zkouší nejdříve projít jako to dělají mravenečci na svých cestičkách-potom si zkusí do svého mraveniště postupně předat všechny předměty z lesa, které dříve držely. Polámal se mraveneček-děti si mohou zatančit při této písničce a potom jí zkusí samy zdramatizovat. Namalují hromadu-mraveniště a na ní zkusí namalovat mravenečky (tři puntíky+ nožky) Mraveniště pak potřou lepidlem a zasypou jehličím.
STŘEDA:
Jelen vítá děti „v lese“. Představuje nám ostatní zvířátka, která s ním v lese bydlí (ukazuje obrázky, děti zkusí říct název zvířete). Ještě by nám chtěl někoho představit, ale za ním musíme dojít-děti zkouší zvedat nohy vysoko jako jelen, cestou potkají veverky-hopsání jako veverky, lišku-chodíme tiše, sovu-létáme, medvěd-chůze houpavá z jedné strany na stranu s rukama mírně vzhůru, mravence-mají malinké krůčky, divoké prase-chůze po čtyřech,…Došli jsme až k chaloupce kde bydlel Smolíček. Smolíček je neposlucha-p. učitelky dětem tuto pohádku zahrají až po ten okamžik, kdy Smolíčka odnesou Jeskyňky. Jeskyňky nám budou dávat lesní úkoly-zadaří-li se nám, bude Smolíček propuštěn. ST-výroba jelena se zlatým parožím-práce s keramickou hlínou, větvičkami, ML-výroba Jeskyňky-práce s koudelí, odstřižky látek, lepidlem.
ČTVRTEK:
Dobré ráno, dobrý den, to máme dnes krásný den. Spousta malých hříbků v lese, (velkých kanců, srnců, bažantů, veverek,…) na sluníčko usměje se. Dobré ráno, dobrý den, dnes se mračit nebudem.
http://www.predskolaci.cz/?p=891 Děti mají kartičky různých zvířátek a přijdou si sednout do kom. kruhu dle toho, jestli uslyší své zvířátko v básničce. Dnes budeme zachraňovat Smolíčka. Děti mají v ruce obrázky zvířátek-sovy, lišky, divočáka-po třídě jsou rozmístěné obrázky houští, nory a stromu. Děti tančí při lesní muzice a ta když přestane hrát, snaží se opatrně, ale co nejrychleji dostat do svého úkrytu dle druhu zvířete, kterého mají na obrázku. Kartičky si vyměňují. Udělají dvojice a pomohou veverkám-ty si před prací zatancují- Seděly dvě veverky, na zelené jedli (podřep), chvilku něco chroupaly (chroupat ústy), chvilku něco jedly (otoč 180°). A když měly plná bříška (hladit bříško), řekly si už dost (rázně rozpažit), Houpaly se houpy (chytnout za ruce a pohupovat)
Jen tak pro radost.-http://mshostomice.webnode.cz/modrasci/ ML-utvoří pelíšky pro veverky-kroužky a do nich budou nosit 1-3 (5) oříšků,
ST-Kresba veverky-tuš-vodové barvy. Matýsek a veverka:
http://www.youtube.com/watch?v=3GPWqgWdnO8
PÁTEK:
Zvířátka v hádankách. Myš: Šedý kožíšek, maličké oči, když kočku uvidí, do díry skočí.
Zajíc: Uši vzhůru. Kdo tu je? Vítr chytá, panáčkuje. Napásl se v jeteli, teď nám chodí na zelí.
Medvěd: V létě chodí na maliny, borůvky a ostružiny. V zimě jenom spí a spí. Běda, kdo ho probudí.
Liška: Ani hajný nemá, pane, zajíčky tak spočítané, jako já je v houští mám, i kurníky všechny znám.
Vlk: Zuby cení, pes to není, ale je mu podoben, v lese žije, loví, vyje, kdo ho zná, ať řekne jen.
Ježek: Na těle má bodliny, jak korálky oči. Když ho ale chytit chceš, v klubíčko se stočí.
Sova: Straším, koukám ze své skrýše, oči mhouřím, létám tiše.
Jelen: Do běhu má rychlé nohy, bývá pyšný na parohy. 
Zahrajeme si židličkovanou s písničkou Polámal se mraveneček. Zopakujeme si taneček veverek. Budeme poznávat  zvuky lesních zvířat. Jeskyňky uznají, že jsme už opravdoví znalci lesa a pustí Smolíčka-poučení-vlastnosti jednotlivých postav. Oslava narozenin. 
Veverky a oříšk

Veverky a oříšk

Veverky nosí na hostinu oříšky dle počtu 1-3
Oříšky PL

Oříšky PL

Kresba veverky

Kresba veverky

Veverka

Veverka

Hledej přírodniny po slepu
Hledej přírodniny po slepu
Hledej

Hledej

Poslepu hledej přírodniny z lesa
Jelen

Jelen

Jelen ze Smolíčka
Jeskyňka

Jeskyňka

Střední věk-práce s textilem
Jeskyňka

Jeskyňka

Nejmenší děti-barevný papír
Hledej ptáčky

Hledej ptáčky

Hledej ptáčky dle zvuku-žijí v lese?
Jeskyňky

Jeskyňky

Rekvizita
Hamižný kanec

Hamižný kanec

Krmení zvířátek

Krmení zvířátek

Co jsme sebrali hamižnému kanci
PL větší menší

PL větší menší

Zdroj: http://zlesa.blogspot.cz/
Parohy

Parohy

Rekvizita Smolíček
Mraveniště

Mraveniště

Křídy, jehličí, jednoduché ztvárnění mravence
Mraveniště deta

Mraveniště deta

Lesní roh

Lesní roh

Myslivec

Myslivec

Parohy

Parohy

Zavařenina pro

Zavařenina pro

Zavařenina pro zvířátka na zimu
Krmení zvířátek

Krmení zvířátek

09.02.2014 10:55:05
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one