NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg

KARNEVAL, MASOPUST

Respektujte duševní vlastnictví www.jesterka3.webgarden-má výhradní práva k nakládání s dílem....
Kompetence komunikativní: komunikuje bez zábran a ostychu s dětmi i s dospělými, chápe, že být aktivní, komunikativní je pro něj výhodou.
Kompetence činnostní a občanské: má smysl pro povinnost při hře, práci, učení, k úkolům přistupuje odpovědně, váží si své práce i úsilí druhých.
 
Ranní činnosti: Výroba jitrnic-silonová punčocha, vata, špejle, Papírové masky-dle výběru dětí-pastelky, voskovky, barvy,…Šašek-obtahování dle předkreslené linie, Šašek-barvy x čísla-vybarvi dle vzoru, Šašek-abeceda-spoj písmena postupně dle vzoru-spojovačka-Nejstarší. Úkoly v pracovních sešitech, Tangramy-menší děti s předkreslením řešení, starší bez předkreslení,…
Návrhy činností:
PONDĚLÍ:
Dobré ráno, dobrý den,  do masek se převlečem.  Pojďte rychle všichni dál, máme tady karneval! Masopustní veselí začne ráno v pondělí, od pondělí do pátku, změní třídu (školku) v pohádku. http://www.predskolaci.cz/?p=9097

Tradice masopustu, karnevalu.-ukázky masopustního průvodu z www.youtube.com. Kdo dřív vypije-každý hráč má brčko-komu se dřív podaří vypít obsah sklenice Píseň-  To je zlaté posvícení, to je zlatá neděle,...Hrnec-děti sedí po obvodu třídy-dvěma dětem zavážeme oči a dáme jim do ruky pěnovou tyč. Zabíjačka-Uprostřed třídy leží hrnec dnem vzhůru (pozice hrnce se může měnit, ale pro malé školkovské děti stačí pozice uprostřed). Kterému dítku se podaří do hrnce dříve udeřit.

Oslava Vojtových narozenin.
ÚTERÝ: Docházka-Šašek-„tangram“ z barevného papíru-tvary+barvy. Přehlídka karnevalových masek-ukaž typický pohyb tvé postavy masky. Tanec masek-při tanci překonávat postupně nižší překážku-pozor na úrazy-dítě má nestandardní oblečení, které mu může být samo za překážku-nutné před touto činností masku případně„odlehčit“
STŘEDA: Dotkni se balónku určitou částí těla-balónek je vyhozen do vzduchu učitelkou a vyvolané dítě se pokusí pokyn splnit-vhodné k docházce
Tanec s balónky-děti tančí s nafukovacími balónky ve dvojici. Balónek držený pomocí čel, břicha, zády, dlaní,… Kdo udrží v ruce co nejvíc nafukovacích balónků. Hop a skok-doskákej s nafukovacím balónkem mezi koleny z bodu A do bodu B. Oslava narozenin Marušky.
ČTVRTEK-PÁTEK: Oslava narozenin Elišky.
Docházka-pokus se vyskočit a odpinknout balónek visící uprostřed třídy nad tvou hlavou na provázku. Tancujeme Labadu- http://www.youtube.com/watch?v=ihUjvT4plSQ
Parádnický pytel-hraje hudba, děti sedí v kruhu, předávají si nějaký předmět. Uprostřed kruhu je pytle s různým oblečením či doplňky (velké trenky, reflexní vesta, korále s ruliček od toaletního papíru, klapky na uši, cylindr, obrovské ponožky, pláštěnka, policejní čepice, plavky, rukávky, plavací vesta, šaškovský nos,…) U koho předmět zůstane po ztišení hudby, ten si vylosuje nějakou parádu.
Několikavrstvý dárek-Hraje hudba a děti si při ní posílají zabalený dárek-uvnitř je však dárek další-ideál je, když máte uvnitř dárku zabaleno postupně stejně krabiček, kolik je dětí-hudbu zastavuje učitelka tak, aby dárek vždy zůstal u dítěte, které nemělo ještě možnost rozbalování. Uvnitř  v posledním balíčku nějaká malá odměna.
Krmení jedlíků-dvojice dětí má zavázané oči a snaží se nakrmit kamaráda jogurtem.
Krmení bez rukou-v prostoru zavěšený rohlík na provázku-děti se ho snaží sníst bez použití rukou.
Tanec na novinách-každý má svůj obdélník novin (1 list) hraje hudba, děti tančí, jakmile hudba přestane hrát, musí si tanečníci noviny přepůlit-a tak dále a tak dále-kdo bude mít nejkreativnější tanec aniž by překročil hranici svých novin.
Házení mincí-ve větším kyblíku (na vytírání podlahy) naplněném vodou se na dně nachází miska-nejlépe barevná, aby byla dobře vidět a děti se do ní snaží strefit minci. Dítě nad kyblíkem stojí na židli, aby byla činnost ztížena.
Horká brambora-děti jsou v kruhu, hraje hudba-předávají si určitý předmět z ruky do ruky. Jakmile přestane hudba hrát, u koho předmět zůstane, vypadává.
Koho zavolám-vyhodit nafukovací balónek do vzduchu a zavoláme jméno-ten musí rychle balónek chytit, než se snese na zem
Namotávání odměny-děti namotávají na klacík provázek na jehož konci je nějaká sladká odměna
V pátek se hodí pohádka O třech kůzlátkách-vlk byl mistrem převleků-můžete dítěti, které hraje vlka navléct na ruku černou ponožku a tu pak namočí u mlynáře do vody a mouky doopravdy. Nalepit mu na bradu široký jazyk a pak po opilování pilníkem u kováře přilepiti tenčí :-)....Zahjrajte si dvě verze pohádky-tu s horším koncem, kdy kůzlátka otevřou a mají na mál a tu s tím lepším, kdy se nenechají oklamat a vlka nepustí-maminka je pochválí-vysvětlete si to na rozhovoru o běžném životě a situaci, kdy zůstaneš sám doma.

 

Tangram

Tangram

Masky

Masky

www.i-creative.cz
Jitrnice

Jitrnice

Silon. podkolenka, vata, špejle
Šašek PL

Šašek PL

Šašek A-Z

Šašek A-Z

Zdroj prac.list

Zdroj prac.list

Tangramy

Tangramy

Kdo dřív vypije

Kdo dřív vypije

PPT prezentace

PPT prezentace

Zdravé x nezdravé jídlo a pití
Šašek skládáme

Šašek skládáme

Při docházce-vem do ruky největší kruh oranžové barvy-žlutý půlkruh,...
Módní přehlídka

Módní přehlídka

módní přehlídka masek, dělej při ní pohyby pro masku typické
Disco s balónky

Disco s balónky

Tancujeme s balónky mezi bříšky, čely, dlaněmi, koleny, zády,...
Balónkové disco

Balónkové disco

Vlk brousí jazy

Vlk brousí jazy

V pátek vhodné zařadit pohádku o 3 kůzlátkách, vlk byl mistrem převleků
Krmení po slepu

Krmení po slepu

Parádnický pyte

Parádnický pyte

Parádnický pytel-po utichnutí muziky si dítě vyloví nějakou "parádu" z pytle uprostřed kruhu
Vem co nejvíc

Vem co nejvíc

Během časového limitu chyť do rukou naráz co nejvíc balónků
Z bodu A do B

Z bodu A do B

S balónkem mezi kolenama
18.05.2014 16:16:40
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one