NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg

Nový rok, Tři králové

Respektujte duševní vlastnictví www.jesterka3.webgarden.cz-má výhradní práva k nakládání s dílem
Návrhy činností:
Ranní činnosti: Bludiště na téma „Tři králové“ v různých stupních obtížnosti dle věku a individuálních zvláštností. VV-„Ohňostroj“-děti nanášejí barvy na papír pomocí vidličky do tvaru ohňostroje+zasypání třpytkami. VV+PČ-„Tři králové“-děti si vyberou jednoho z nich-pokusí se nalept kousky krále z kůže správně na papír a domaluje obličej a jeho součásti+ruce+nohy-možné dotvořit pozadí. Děti mají k dispozici vytištěné obrysy korun a mohou si je dotvořit papírovými drahokamy. PL-cesta mezi ovečkami do Betléma-děti jedním tahem tužky zkusí „projít“ přes papír, aniž by se dotkly čárou nějaké ovečky. Najdi slova na K, M, B+slabiky+obtažení písmen. Grafomotorika-„Ohňostroj“-různé stupně obtížnosti. Logické křížení bodů barev v sloupcích a řádcích-předškoláci....
PONDĚLÍ: Vánoce jsou už za námi-rozhovory s dětmi „Co mi přinesl Ježíšek. Co jsme prožili o vánočních prázdninách,…“ Kdo uslyší své jméno, pokusí se napsat křídou čísla: 2015. Menší děti zkusí najít tato čísla na kartičkách. Výroba novoročního pohoštění+přípitek zdravým nápojem na zdraví a prímovou celoroční náladu v naší MŠ. Oslava narozenin jednoho z našich kamarádů, který se narodili v čase vánočním.
ÚTERÝ: Ohňostroj-krása x nebezpečí,…PPT prezentace+ukázka opravdových vyhořelých světlic.  Kdo uslyší své jméno, zkusí doplnit logickou řadu barevných balónků->balónková barevná stonožka. Padák+PET víčka-ohňostroj-jen zelená víčka, jen modrá, červená a bílá,… Oslava narozenin jednoho z našich kamarádů, který se narodil v čase vánočním-byly barevné, jelikož všude kolem byla rozházená PET víčka.
STŘEDA: Tři králové-Motivace zdramatizovanou koledou „Jak jsi krásné neviňátko“ Přišli k němu i 3 králové. Jak takový král vypadá-doplň tři postavy na magnetické tabuli (domaluj koruny, žezlo, jablko, části těla, kometu,…) PH-„Na krále“-p. učitelka si hraje na rozkazovačného krále „Král řekl“(->sedni, lehni, klekni, stoupni, orientace v prostoru, pocity-veselý, unavený, uplakaný, smutný, ustrašený, rozzlobený, zástupy, do kruhu,…). . PH-„Král sedí na trůně“-děti sedí na jedné straně třídy-na druhé sedí král  zády k dětem(dítko) na trůně-během básně: „Král sedí na trůně v papírové koruně, kdo mu jí vezme, ten si na trůn sedne“- se pokusí jedno z dítek, na které ukáže p. uč. sebrat králi korunu-ten musí co nejrychleji dostihnout lupiče a zároveň mu zabránit v tom, aby lupič nezabral jeho trůn. Naši králové ale byli hodní, nikomu takhle nerozkazovali-uměli pěkně poprosit,…-3 králové se museli svolat k sobě, aby mohli vyrazit za Ježíškem-p. učitelka zpívá různé písničky-děti tančí po prostoru, jakmile děti uslyší píseň „My tři králové“-děti se snaží utvořit trojice. Děti si vyzkouší kostýmy jednotlivých králů-seznámí se s jejich jmény (Kašpar, Melichar, Baltazar).
ČTVRTEK: Cesta tří králů. Písmena K, M, B-kdo uslyší své jméno, zkusí napsat jedno z písmen na tabuli, přiřadí obrázek ke správnému písmenu, dle toho na které z nich začíná.  Jdeme dlouhou cestou přes budovu školky a školy za Ježíškem s písničkou "Tři králové"-překonáváme různé překážky-pod stolem, nad stolem, přes hory, jeskyně. Tři králové po cestě poztráceli nějaké své věci-uprostřed místnosti je hromada s různými věcmi označenými písmeny K, M, B-vždy tři děti převlečené do jednoho z králů se snaží dle příslušného svého písmene, najít svoje věci. Co ještě darovali Ježíškovi?-ve třídě jsou rozházené kartičky-jsou otočeny na jednu stranu, kde jsou napsána různá písmenka K, M, B. Vždy jedna trojice sbírá jedno z písmenek a poté je otočí na druhou stranu, kde jsou různé obrázky a snaží se k nim vymyslet slovo nadřazené-(např. hračky, kuchyňské náčiní,…)
PÁTEK: Pohyb v kulturním domě :-) Zahřívací činnosti, Rozcvička, PH-Kdo bude dřív u komety, Ježíška-přelézáme přes schoulené kamarády, přes židle, okolo kuželů, předávaná, poslouchej, koho řeknu, sudy,…Přelévaná-děti mají v rukách kelímky, stojí v řadě vedle sebe-prvnímu je nalito trochu mléka do kelímku, ten ho přelije dalšímu,...až nakonec do kelímku Ježíškovi. 


 
Slovo nadřazené

Slovo nadřazené

Oboustranné kartičky-z jedné strany K, M, B, z druhé obrázky-ovoce, zelenina, hračky, lesní, domácí, vodní zvířátka,...
Ohňostroj

Ohňostroj

Nanášení Remakolek pomocí vidliček, zasypané třpytkami
Slučování bodů

Slučování bodů

Motivace ohňostrojem-jaké barevné body se sloučí ve střetu urč. sloupce a řady?
Hlučný balónek

Hlučný balónek

Docházka v rámci ohňostroje-kdo uslyší své jméno vybere si barvu červenou-holka, modrou-kluk a vypustí ho do prostoru-legrace
Výroba jednohub

Výroba jednohub

Děti si vyrobily jednohubky dle svého mlsného jazýčku, nápoj dozdoben třpytkovou ozdobou
Král-podoba

Král-podoba

Jak vypadá pan král-potom se proměnil v Herodesa a rozdával dětem rozkazy viz. pohyb. hra-Král řekl
Král sedí na tr

Král sedí na tr

PH-honička Král sedí na trůně v papírové koruně, kdo mu jí vezme, ten si na trůn sedne
Tři králové

Tři králové

Král společná

Král společná

Společná kresba při docházce-kdo uslyší své jméno, nakreslí, co králi chybí
Král Pč+VV

Král Pč+VV

Kůže, tuš, tiskátka,...
Písmeno K,M,B

Písmeno K,M,B

Zkus nakreslit písmeno, které si vybereš
Poušť

Poušť

Cesta tří králů-plazení vysílením po poušti
Duna

Duna

Přechod přes dunu-nestabilní plocha-peřiny pod žíněnkou-cesta tří králů
Skutálení duna

Skutálení duna

Skutálení se z duny-nestabilní podklad pod žíněnkou-peřiny-cesta tří králů
Mlíčko pro Ježí

Mlíčko pro Ježí

Děti si přelévaly z kelímku do kelímku mléko až k Ježíškovi
10.01.2015 21:15:36
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one