NEJEN ZÁŽITKOVĚ S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKU.
24192_1382237326838_2760028_n.jpg
24192_1382196885827_4782513_n.jpg
24192_1382196645821_32157_n.jpg
34950_1491421536375_5007785_n.jpg
DSC02058.jpg
24192_1382197725848_4711996_n.jpg
Respektujte duševní vlastnictví www.jesterka3.webgarden.cz-má výhradní práva nakládáním s dílem.
Návrhy činností

Ranní činnosti: Vv+Pč-Já krasobruslař (ka)-práce s inkoustem, zmizíkem, vatou, a vlastní podobiznou, PL-najdi správné číslo k počtu zimních sportovních potřeb, Slabiky sportovních potřeb, Grafomotorika-uvolňovací cviky-bruslař,  Co do řady sportovního náčiní logicky nepatří, Co si medvídek vezme s sebou na hory, Nesmyslov-Olympiáda-hledej nesmysly v obrázku. Lanovka-hledej rozdíly mezi dvěma vzdáleně stej. obrázky, stavíme vlajky z Lega. Děti si mohou vyrobit různé vlajky-poté nalepit na špejli. Puzzle-zimní potřeby.
Ať je zima nebo mráz,
nebojí se žádný z nás.
Ať si mrzne, ať je zima,
zimní sporty, ty jsou prima!
PONDĚLÍ: Tento týden budeme prožívat se zimními sporty-co je potřeba k tomu, aby se daly provozovat-vlastní návrhy dětí-společný rozhovor (sníh, led, nízká teplota, stadion…). Docházka-Zimní příběh a děti se v něm pokusí zaregistrovat název své značky-kdo jí zaregistruje, ten hodí sněhovou (papírovou-zpevněnou izolepou) koulí do sněhového lavoru. Na sněhu se dá užít spoustu legrace-koulování (můžeme se navzájem koulovat papírovými koulemi), andělíčci, sáňkování (povozíme děti po koberci na saních-možno zapojit píseň „Já mám saně borový“), bobování (povozíme děti na bobech), po zadku (skluzavka z lavičky), stavění iglú (postavíme si z polystyr. kostek iglú)…. U všeho se řádně zadýcháme a zapotíme-my vlastně sportujeme, nejsme peciválové, nesedíme doma za kamny.  Někteří lidé však v zimě sportují ještě trochu jinak. Nejlepší by bylo, kdyby napadl opravdový sníh a děti by lovily z lavoru plného sněhu kartičky s obrázky zimních sportů. PPT-zimní sporty. Děti měly za úkol, donést si nějaké své sportovní vybavení, tak i ke kartičkám zkusí najít, které to vybavení je třeba k tomu či onomu sportu-identifikace s obrázkem z Power Pointu, nebo omalovánkovým obrázkem-rozvěšeny po třídě.  Sportovci se jednou za 4 dlouhé roky společně setkávají na největší světové soutěži-Olympiáda.
ÚTERÝ: Přípravy zimní školkové Olympiády-Jak vypadá vlajka Olympiády-docházka-kdo uslyší své jméno, zkusí uvolňovacím cvikem grafomotoriky s pomocí štětce obtáhnout jeden z kruhů+procvičování barev (žlutá, černá, hnědá, zelená, modrá). Sjedou se sportovci z celého světa (glóbus, vlajky, rasy, jazyky). Dopraví se různými dopravními prostředky-děti předvádí různé dopravní prostředky-vláče(Jede jede mašinka), letadlo(PH-všechno lítá co křídla má), lodí, na kole(ležíme na zádech-různá rychlost šlapání+šlapeme rovně, do zatáčky-vpravo-vlevo),  autem,  (červená, zelená-semafor, vyjíždí žlutá, zelená, modrá, červená autíčka). PH-„Ahoj sportovče“-sportovci se sjeli a pěkně se pozdraví podáním ruky-hraje písnička(reprodukce nebo kytara): „Sportovci a sportovkyně“-akordy zde:
https://www.google.cz/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1WZPI_enCZ447CZ447&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=sportovci%20a%20sportovkyn%C4%9B%20oly%20oly%20oly%20olympi%C3%A1da PPT-ukázka různých barev pleti-jejich tréningové přípravy-Afričani-obrázky inspirované filmem "Kokosy na sněhu"-sportovci z Afriky mají hodně těžké přípravy na ZOH.
STŘEDA: Ukázka opravdového rozsvícení olymp. ohně-https://www.youtube.com/watch?v=xHLCkwSFtzc.  Školkové štafetové předávání ohně –docházka-děti ho nakonec zapálí vlastními dlaněmi namočenými v ohňových barvách-za zvuku olympijské hymny.- https://www.youtube.com/watch?v=EbHw8DBCXQ8 . Vztyčíme olympijskou vlajku s olympijskou hymnou. Nastupuje i české družstvo s hymnou ČR a státní vlajkou. Sportu třikrát zdar! Vyzkoušíme si nějaké sportovní disciplíny-Bobová dráha, hokej (míření na cíl pomocí hokejky do brány).
ČTVRTEK: Docházka-kdo uslyší své jméno, přijde si pro kartičku s obrázkem nějakého zimního sportu (sada 5 stejné x4 různé)-zahrajeme si PH-Místa si vymění-boby, lyžaři, krasobruslaři, hokejisti. Vyzkoušíme si další zimní sporty-lyžování-biatlon (strefování sněhových-papírových koulí do speciálního lapače koulí, curling (pomocí ledové kostky, klouzající se po linoleu k cíli), skoky na lyžích,
PÁTEK: Docházka-kdo uslyší své jméno, nesmí dopustit, aby sněhová vločka padla k zemi-musí jí chytit do dlaní-nafukovací bílý balónek. Netradiční sportovní disciplíny-shazování plechovek pomocí sněhových (papírových koulí), hod rampouchem (srolovaný papír do ruličky) skrz obruč. Běh se sněhovou koulí mezi nohama k cíli (bílý nafukovací balónek). Slavností vyhlášení výsledků, předání medailí, diplomů a odměn. 


 
Bruslař

Bruslař

Inkoust, zmizík, vata, fotky dětí,...
Sportovci

Sportovci

Děti si nosily na ukázku i vyzkoušení sportovní zimní výbavu
Koulovačka

Koulovačka

Hod horním obloukem-přes lano-papírovou koulí zpevněnou izolepou
Medvídek balí

Medvídek balí

..na hory-co si vezme medvídek na zimní dovádění na horách?-úkol pro nejmenší
Olymp. kruhy

Olymp. kruhy

Uvolňovací cviky-štětec, naředěné tempery
Olymp.oheň

Olymp.oheň

Otisk ruky v barvách ohně
Štafeta ohňová

Štafeta ohňová

Vlajkonoši

Vlajkonoši

S hymnou Olympiády
Hokejisti

Hokejisti

Snaží se strefit gól přes "zákeřného" pana brankáře-ten však ve finále nenápadně všechny pustí
Olymp.oheň

Olymp.oheň

Vlajka

Vlajka

Sestav vlajku

Sestav vlajku

Lego kostičky
Krasobruslaři

Krasobruslaři

Biatlon

Biatlon

Dolyžuj na duhou stranu třídy a papírovou koulí se snaž trefit do připravených terčů-obaly od Bobíka
Curling

Curling

Hod rampouchem

Hod rampouchem

Netradiční sportovní školkovské zimní olympijské disciplíny
Běh s koulí

Běh s koulí

Sněhová koule-nafukovací bílý balónek-netradiční sportovní, zimní, olympijské, školkové disciplíny
Vítězové

Vítězové

-jsou všichni
Vítězové

Vítězové

25.01.2015 09:53:30
jesterkaver
www.jesterka3.webgarden.cz 2013-14
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one